Ahoj, budu psát článek na téma kreditky a lounge vstupy. Máte/využíváte někdo? Tipy, rady, podněty k tématu by se hodily  .

VIP salónky díky kreditkám

Založil ve fóru Trip reporty z letu

JanaV _1 napsal(a):

Takže, když přiletím ze Schengenu, tak si zajdu do salónku (asi Sky, že, pokud nechci lítat přes celé letiště do Vienna?) a pak si teprve vezmu kufry na pásu nebo tam můžu i s kufrem? Jde mi o to, aby tam ještě byly. Díky

 

Já s kufry nelítám. Ale máš pravděpodobně smůlu. Od pásu se zpět nedostaneš. A ze by ti tam třeba hodinu jezdily...no asi bych neriskoval a nakoupil v Bille.

@jox ta to bude zase nutné, když bude jasné delší čekání na bus, zase kupovat nějaké letenky( třeba s francouzskou dotaci) jako vstupenku do salónku 😀. Za těch 4 až 9 euro, se to pořád vyplatí.

1 Citovat

Přijde nějaký jaderný Američan/ka nebo nenechavý Čech a kufry jsou fuč. 😆

0 Citovat

@Martin: to jsem zkusil jenom jednou a covid nám to zkazil. 😆

0 Citovat

^ asi by bylo dobré si nejdříve přečíst, na co jsem reagoval 🙈 Ondra se ptal na návštěvu po příletu z non-schengen země a ne po příjezdu autem z Česka. 

Po pasové kontrole jsme šli směr gate C a D a tam byla security kontrola kde se ptali jestli máme navazující let a chtěli vidět, že máme letenku někam z Vídně. Ukázal jsem jim letenku HRG - VIE s tím, že jdeme do salónku. Řekli, že to není možné.

0 Citovat

velmi by mně zajímala praxe po příletu s odbavenými zavazadly, když přiletím z Shenghenu a pustí mně do salonku (zatím vždy pustili), jak dlouho tam můžu být, abych se pak nějak normálně dostal k zavazadlům.

Předpokládám že nějakých 30 minut na rychlou zastávku nebude problém (minule jenom cca 20 minut trvalo čekání, než první zavazadla vůbec přijela na pás), ale občas mám koupený levný vlak s větší časovou rezervou a hodilo by se mi zůstat v salonku třeba 1 hodinu, nebo 1,5h.

Různá letiště mají různé postupy, někde to nechají bez problémů jezdit třeba půldne, někde to jen položí vedle přepážky lost baggage a taky není problém, ale nerad bych, aby se zavazadlo zbytečně ztratilo někde v útrobách letiště a byl problém se k němu dostat. Vídeň dokonce vydání ztracených věcí zpoplatňuje. Ale možná je praktický postup při cca hodinovém zpoždění daleko méně dramatický (různí lidé můžou mít různé důvody, kde a jak se držet..), nemáte někdo zkušenost? Nebo možnost se při nějaké cestě zeptat?

0 Citovat

Zkušení si kupují letenku kterou využijí jen k návštěvě salonku, může být kamkoliv za pár euro, odlet nejlépe cca 3 hodiny po příletu. Návštěva salonku pak není problém a ještě podpoří aerolinku. A pořád je ještě nějaká drobná šance na případnou kompenzaci, pokud se zadaří...

Dají oběd, případně večeři a ještě se vybaví chlastem na cestu až domů. 

5 Citovat

Sue Ellen můžete věřit, ta se v chlastu vyzná. 😆

2 Citovat

goro napsal(a):

velmi by mně zajímala praxe po příletu s odbavenými zavazadly, když přiletím z Shenghenu a pustí mně do salonku (zatím vždy pustili), jak dlouho tam můžu být, abych se pak nějak normálně dostal k zavazadlům.

 

Pokud po té zcela nezbytné návštěvě salonku po příletu již kufr nebude na pásu, postup je jednoduchý - zajdete na přepážku příslušné handlingové společnosti v prostoru výdeje zavazadel (jako byste řešil kufr, který se na pásu neobjevil) a tam problém vyřešilte - kufr vám po ověření luggage tagu / jména apod dají.

A zopakuju to, co říkám už nějakou dobu - doufám, že brzy dojde k přesunu různých LK a PP z kreditek pro každého na vyšší, podstatně méně dostupnou úroveň a tohle sockování skončí. Úplně to zničilo kulturu cestování.

4 Citovat

No nevím, jestli každá "socka" má minimální pravidelný čistý příjem 50 OOO Kč a víc...

2 Citovat

No a to nemluvím ani o tom, že mnozí salonky využívají jako duty free shopy. Nejdříve ochutnají vše co tam mají k pití, pak si odlejí do vlastní láhve, aby měli co pít cestou a nakonec tam ještě sbalí nenačatou láhev, jako dárek z cest.

tramin napsal(a):

No nevím, jestli každá "socka" má minimální pravidelný čistý příjem 50 OOO Kč a víc...

Halíře dělají talíře.

2 Citovat

tramin napsal(a):

No nevím, jestli každá "socka" má minimální pravidelný čistý příjem 50 OOO Kč a víc...

 

On to příjem být nemusí, stači obrat na účtu. Ale i tak, banky jdou spíše opačnou cestou a zpřístupňují salonky na stále nižších kartách. A v cizině je to ještě snadnější. Polská karta s neomezeným PP stojí 650zl ročně, pokud tam nemáš 12500zl/rok obrat.

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Úplně to zničilo kulturu cestování.

Kulturu cestování zničila jeho socializace a příchod lowcostů. Letět dnes letadlem je mnohdy levnější, že kolik stojí autobus na letiště. A při výletech je letenka zpravidla ta nejlevnější položka.

Ale samozřejmě si každý může našetřit na cestu v soukromém tryskáči, v kašmírovém obleku a botách šitých na míru, se šampaňským, kaviárem a ručně baleným doutníkem a vychutnat si tak tu kulturu cestování jako dříve, cenově to bude také vycházet podobně jako to vycházelo dříve.

14 Citovat

 

[/citace]

A zopakuju to, co říkám už nějakou dobu - doufám, že brzy dojde k přesunu různých LK a PP z kreditek pro každého na vyšší, podstatně méně dostupnou úroveň a tohle sockování skončí. Úplně to zničilo kulturu cestování.

[/citace]

Vídeň dopadne za chvilku jako Praha. Obzvláště když našinci zjistili, že se tam dá jít i po příletu. Snad to brzo zatrhnou. 

2 Citovat

@Martin Vícha: nevím, jak jinde, ale podle mojí zkušenosti z konce srpna při zakládání Premium+ KK u ČSOB už musí být příjem žadatele 50 000. Nestačí obrat! Podle bankéřky to nekompromisně vyžadují. Musel jsem doložit 3 výpisy.

0 Citovat

No tak to je novinka. Každopádně, pokud to člověk nesplní, je tady premiova MC od Raiffeisenbank, kdy nemusíš mít příjem žádný (pak platíš 199kč/měsíc), ale maš jen 2LK/rok. Samozřejmě Praha, Vídeň, Bratislava  neomezeně. A to si může dovolit každý.

0 Citovat

Služba je zdarma pokud:  k poslednímu dni každého kalendářního měsíce bude (po provedení dále uvedeného výpočtu) účet/účty klienta

u ČSOB vykazovat tzv. měsíční příjem minimálně ve výši 50 000 Kč s tím, že:

 při výpočtu měsíčního příjmu se počítá s kreditním obratem vykazovaným ke konci příslušného kalendářního

měsíce na všech běžných účtech u ČSOB, kde je klient majitelem účtu, přičemž u cizoměnových účtů bude

k přepočtu použit kurz České národní banky, deviza střed,

 do měsíčního příjmu se nezahrnuje úrok připsaný ve prospěch příslušného účtu/příslušných účtů,

 do měsíčního příjmu se dále nezahrnují příjmy, které byly poukázány ve prospěch příslušného účtu/přísluš-ných účtů z jiných účtů klienta vedených ČSOB.

-Jejich podmínky z 1.7. takže to není tak horký 

0 Citovat

Po mně na jaře taky chtěli výpisy za 3 měsíce zpátky, ale to není kvůli založení ČSOB Premium (tam je podmínka příjmu 50k měsíčně jenom na to, aby bylo vedení účtu zdarma, jinak je za poplatek, tj. tu službu Premium si může založit každý i bez příjmu, ale budou mu strhávat měsíčně poplatek), ale je to kvůli kreditce, aby se prokázal nějaký příjem pro poskytnutí úvěru na kreditce.

0 Citovat

Když ptáčka lapají tak slibují hory doly, pak zjistí, že lounge není nafukovací a zpřísní podmínky.

0 Citovat

@Tramin

Je to přesně jak píše Ala a Jan Vidim, ty 3 výpisy chtěli kvůli KK, ne kvůli účtu. Stačí si založit účet, posílat si tam peníze, počkat pár měsíců a KK nabídnou sami, bez dokládání příjmu.

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

[citace="goro "]

velmi by mně zajímala praxe po příletu s odbavenými zavazadly, když přiletím z Shenghenu a pustí mně do salonku (zatím vždy pustili), jak dlouho tam můžu být, abych se pak nějak normálně dostal k zavazadlům.

 

Pokud po té zcela nezbytné návštěvě salonku po příletu již kufr nebude na pásu, postup je jednoduchý - zajdete na přepážku příslušné handlingové společnosti v prostoru výdeje zavazadel (jako byste řešil kufr, který se na pásu neobjevil) a tam problém vyřešilte - kufr vám po ověření luggage tagu / jména apod dají.

A zopakuju to, co říkám už nějakou dobu - doufám, že brzy dojde k přesunu různých LK a PP z kreditek pro každého na vyšší, podstatně méně dostupnou úroveň a tohle sockování skončí. Úplně to zničilo kulturu cestování.

[/citace]

Cestujícím v obchodní třídě aerolinky nabízely psí žrádlo - Novinky

https://www.novinky.cz/clanek/ce....seznam.cz

Tady máš tu kulturu cestování.

0 Citovat

Nejspíš nabízeli jen hloupý překlad do angličtiny. A tak to na Hovinkách chodí... bombastický titulek musí být! 😆

1 Citovat

Dežo to je výborný gulášek a kde máš vlastně psa?

0 Citovat

Lidi se na internetech předhánějí, jak cestujou do exotických destinací jíst místní speciality, a pak jim najednou vadí asijský psí ragú.

2 Citovat

JanaV _1 napsal(a):

@Tramin

Je to přesně jak píše Ala a Jan Vidim, ty 3 výpisy chtěli kvůli KK, ne kvůli účtu. Stačí si založit účet, posílat si tam peníze, počkat pár měsíců a KK nabídnou sami, bez dokládání příjmu.

Však já jsem myslel KK, když už tady řešíme salonky. Tam tě na Premium účet samotný nepustí. Pokud to nevyznělo přesně, tak se omlouvám. @JanaV_1. Mě bankéřka tvrdila, že bez příjmu 50 000 už KK k Premium účtu nedají. A můžeš ho mít, jak dlouho chceš. Že zpřísnili podmínky. Že jí to samotné vadí při vyřizování KK pro klienty.

0 Citovat

Pes je v pohodě. Není to žádná delikatesa, ale když je hlad, tak se to jíst dá. Obecně tomu dělení zvířat na jedlá a nejedlá moc nerozumím. V čem je pes tak zvláštní, že se nemůže normálně prodávat?

2